13. odsłona Letniej Akademii Jazzu wystartuje 9 sierpnia i będzie towarzyszyć wszystkim miłośnikom tego gatunku w czwartkowe i niedzielne wieczory aż do 27 sierpnia. Sprawdźcie, co będzie się działo.
W trakcie 13. edycji Letniej Akademii Jazzu na scenie klubu muzycznego Wytwórnia w Łodzi pojawią się wirtuozi fortepianu, saksofonu, trąbi, legendy polskiego jazzu i czołowi artyści młodego pokolenia oraz utytułowani zagraniczni jazzmani. Usłyszymy zarówno brzmienia silnie nawiązujące do korzeni gatunku, jak również nowoczesne aranżacje jazzowe, umiejętnie czerpiące z odmiennych stylów muzycznych.
Organizatorzy Letniej Akademii Jazzu dołożyli wszelkich starań, by trzynasta edycja wydarzenia mogła dojść do skutku. Po raz pierwszy w historii koncerty odbędą się wyłącznie sierpniu.
13. Letnią Akademię Jazzu zainauguruje Tie Break – zespół jazzowy, który powstał pod koniec lat 70. w Częstochowie.
W pierwszej części wieczoru zobaczymy uczestników warsztatów INTL Jazz Platform i ich mistrzów.
Druga część wieczoru będzie należeć do kwintetu Koma Saxo, założonego przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta – Pettera Eldha.
Irek Wojtczak i Kamil Piotrowicz to duet wykonawców sceny muzyki improwizowanej. Album Plastic Poetry jest zapisem improwizowanej sesji, która została zarejestrowana w listopadzie 2018 podczas trasy koncertowej duetu.
W drugiej części tego sierpniowego wieczoru wystąpi oktet złożony z czołowych artystów młodego pokolenia w Polsce, którego liderem jest Emil Miszk.
23 sierpnia, wieczór rozpocznie się od koncertu O.N.E. Quintet, tworzony przez 5 młodych instrumentalistek jazzowych, które zaprezentują materiał ze swojego debiutanckiego albumu.
Podczas drugiej części wieczoru usłyszymy wyjątkowy projekt, znanej z zespołu Mikromusic, wokalistki Natalii Grosiak która premierowo wykona najpiękniejsze polskie piosenki w aranżacjach jazzowych.
Podczas drugiej części wieczoru usłyszymy wyjątkowy projekt, znanej z zespołu Mikromusic, wokalistki Natalii Grosiak która premierowo wykona najpiękniejsze polskie piosenki w aranżacjach jazzowych.
Komentarze
Prześlij komentarz